logo-textRodinný „Maison de Champagne“ byl založen v roce 1825, kdy Joseph Perrier umístil výrobu do unikátních románských sklepů, které jsou vytesány do skály. Vinařství se nachází ve městě Châlons-en-Champagne v centru vinařské oblasti Champagne. Šampaňská vína Joseph Perrier byla vždy spojována s jasně žlutou etiketou, která je inspirována přirozeným světlem dopadajícím z výšky úzkými otvory do sklepních galerií. Tento obraz vždy ohromí každého návštěvníka této sklepní galerie. Joseph Perrier Současná délka chodeb je přibližně 3 kilometry a vznikla rozšířením unikátních historických římských sklepů pod sousední kopec s arboretem. Ve skále jsou vytesány šachty, které přinášejí do podzemí lehký dotek denního světla a zároveň zajišťují i přirozené větrání. V ideálních teplotních i světelných podmínkách dnes dlouhodobě zraje kolem 3 mil. lahví v horizontální pozici „sur late“. Setřásání pak  probíhá v tradičních dřevěných stojanech.

jp2Rodinné vinice se rozprostírají na 21 hektaru v Premier a Grand Cru oblastech Chouilly, Mailly-Champagne, Cumières Blanc, Le Mesnil sur Oger, Verzy, Côte des Blancs a daších nad řekou Marnou s nádherným výhledem na Epernay. Sběr hroznů probíhá výhradně ručně do malých košíků.

jp4Jméno Joseph Perrier bylo v historii vždy spojeno s výjimečnými společenskými i soukromými událostmi.  Šampaňská vína Joseph Perrier byla podávána při oslavách prvního letu nadzvukového letadla Concord v roce 1969 a dodnes jsou podávána v prestižní první třídě letecké společnosti Air France. Tradičně jsou tato šampaňská vína podávána při vyhlašování Nobelovy ceny za medicínu. “Cuvées Royales”, podávané při svatbě jejího veličenstva, oslavuje partnerství královny Victorie a krále Edwarda VII. Tuto významnou událost dodnes připomíná nápis na všech etiketách šampaňského Joseph Perrier.

Ve stopách zakladatele Domu Joseph Perrier rozvíjí jeho znalosti a zkušenosti již pátá generace majitelů.

„Všichni pracovníci na vinicích, sklepmistr i majitelé, pracují s láskou v srdci a podílejí se na skvělých výsledcích Domu Joseph Perrier“ –  Jean-Claude Fourmon, Président de Joseph Perrier.

„Můj otec mi předal svoje zkušenosti i vášeň pro šampaňské a připoutal mě k Domu Joseph Perrier. Jsem již čtvrtou generací sklepmistrů v těchto unikátních sklepech.“ –  Jerôme Dervin, sklepmistr.

jp5Z každodenní práce a nadšení klíčových pracovníků vznikají jedinečná a elegantní šampaňská vína s nezaměnitelným charakterem vinařství Joseph Perrier.  Vrcholným dílem je pak Champagne Prestige Cuvée  „La Cuvée Josephine“ z nejlepších Grand Cru a Premier Cru vinic nazvané podle dcery zakladatele, víno má tradiční ručně malovanou „zlatou“ etiketu.